Naujienos

Dulkių poveikis jūsų vaikams

Vaikams reikia ypač daug mūsų dėmesio bei rūpesčio, tačiau tėveliams ypač svarbu suprasti, jog  jei norite, kad jūsų vaikai gyventų iš tiesų kokybiškai, laimingai bei sveikai, vien tik pirkinių bei bendravimo nepakaks. Siekiant užtikrinti kokybišką gyvenimą, ypač svarbios yra ir įvairios detalės. Viena iš jų – kasdieniai jūsų įpročiai. Jei norite savo vaikams užtikrinti saugią ir sveiką namų aplinką, ypač atsakingai turite kovoti su dulkėmis, kadangi būtent jos jūsų atžalų sveikatai daro neigiamą poveikį.

Vašingtone atlikti tyrimai parodė, kad būtent mūsų namuose esančios dulkės bei iš jų susidarantys  junginiai kelia pavojų mūsų sveikatai, todėl gali tapti rimtų ligų priežastimis. Maža to, dėmesys atkreiptinas į tai, jog būtent vaikai yra labiausiai pažeidžiama grupė. Taip  yra todėl, kad būtent jie  labai daug laiko praleidžia sėdėdami ant grindų (būtent ant jų yra didžiausios dulkių sankaupos),  be to, neretai  ant grindų laiko savo žaislus. Tačiau tai dar ne viskas – vaikams dulkių poveikis yra stipresnis nei suaugusiems, kadangi  mažieji dar negali pasigirti puikiai išsivysčiusiu imunitetu. Beje, dulkės į vaikišką organizmą patenka ne tik per burną, bet kai kurie junginiai gali pateikti ir per odą. Be to, mažieji neretai  nešvariomis rankomis įtrina įvairių, ant  žemes esančių nešvarumų į akis.

Tad koks yra dulkių poveikis jūsų vaikams? Jis yra labai įvairus, tačiau bet kuriuo atveju kenksmingas. Dulkės silpnina jūsų vaiko imunitetą, gali tapti nervingumo, galvos skausmo, kvėpavimo takų ligų, įvairių alergijų priežastimi.  Jei turite mokyklinio amžiaus vaikų, vertėtų žinoti, kad dulkės turi neigiamos įtakos netgi mokymosi procesui – atžalai gali būti sunkiau susikaupti, prasčiau įsimenama informacija.

Akivaizdu, jog jei savo vaikams linkite paties geriausio, turite padaryti dėl jų labai daug ir net tokioms detalėms, kaip dulkių pašalinimas turi būti skiriamas ypatingas dėmesys. Belieka tik pridurti, kad kovai su dulkėmis galite pasirinkti daugybę  puikių priemonių, o tarp svarbiausių  – reguliarus namų valymas ekologiškomis priemonėmis bei jų vėdinimas, tinkamų įpročių išugdymas.

 

Grįžti į naujienų sąrašą