Naujienos

Kaip efektyviai išvalyti namus?

Norėdami, kad namai taptų saugia erdve jums, jūsų šeimos nariams bei į juos užsukantiems svečiams,  turite užtikrinti nepriekaištingą švarą. Tai galima padaryti įvairiais būdais, tačiau vienas patikimiausių bei naudingiausių yra valymas. Tačiau, kaip užtikrinti efektyvų valymą? Šį kartą sužinosite daug naudingos informacijos apie tai, kaip efektyviai išvalyti namus.

Atlikti tyrimai parodė, kad statistiniame  JAV gyventojų name  apytiksliai egzistuoja maždaug 5000 įvairių rūšių bakterijų bei 2000 rūšių grybelių. Šios bakterijos ir grybeliai jungiasi su cheminėmis medžiagomis, tokiu būdu sudarydami cheminius junginius, darančius žalą žmogaus sveikatai. Įdomu tai, kad tyrimo metu atskleisti duomenys parodė, jog mikrobų rūšių paplitimas priklauso ir nuo to, kas gyvena namuose – vyrai, moterys, šunys ar katės. Pavyzdžiui, tuose  namuose kuriose gyvena tik moteris arba moteris ir vyras, buvo atrasta makiažo mikrobų, t.y., tokių cheminių junginių, kuriems susidaryti reikia bakterijų bei makiažo priemonėse esančių kvapiųjų medžiagų ar konservantų. Taip pat pastebėtas ir bakterijų paplitimas pagal geografiją: pavyzdžiui, tuose namuose, kurie yra  kaimiškose vietose, rasta daugiau lapų  bei dirvos bakterijų bei grybų.

Daugelis net nepagalvoja, kad namuose esančios dulkės gali būti susijusios netgi su nutukimu. Pasirodo, jog kai kurie cheminiai junginiai suaktyvina PPAR-gama baltymą, kuris skatina nutukimą.

Akivaizdu, jog norėdami išvengti visų aprašytų neigiamų scenarijų, turime efektyviai valyti savo namus. Netrukus pateiksime keletą patarimų, kurie padės tai padaryti.

 1. Vienas geriausių būdų užtikrinti, kad jūsų namų erdvėje bus mažiau nuodingų cheminių junginių yra labai paprastas, tačiau veiksmingas: naudokite kuo daugiau ekologiškų produktų (valgykite ekologišką maistą, naudokite ekologiškas kūno priežiūros priemones, iš ekologiškų medžiagų pagamintus baldus ir daiktus. Tokiu atveju nuo jų atsiskyrusios ir į orą patekusios dalelės nebus toksiškos, neterš mūsų organizmo bei nesudarys cheminių junginių.
 2. Pirkite tokius produktus, kurie yra stikliniuose, o ne plastikiniuose induose bei buteliuose – tai taip pat padės išvengti cheminių junginių susidarymo.
 3. Pirkdami prekes vaikams, rinkitės tik tas kurios pagamintos iš natūralių medžiagų ir venkite sintetinių.
 4. Rinkitės tik šviežius maisto produktus – perdirbtuose maisto gaminiuose bei pusgaminiuose yra gausu ftalatų.
 5. Maisto gaminimui bei maudynėms naudokite tik filtruotą vandenį.
 6. Rinkitės dulkių siurblį, turintį natūralų vandens filtrą. Jis užtikrins efektyvų dulkių pašalinimą.
 7. Paviršius pirmiausia nuvalykite sausa ir po to drėgna šluoste.
 8. Nenaudokite gaminių iš vinilo.
 9. Reguliariai valykite kondicionierių, priešingu atveju, kartu su šiltu ar vėsiu oru į patalpą pateks ir daugybė bakterijų.
 10. Užtikrinkite, kad namuose nėra jokių įtrūkimų bei plyšių – juose ypač kaupiasi dulkės.
 11. Namų valymui naudokite tik ekologiškas bei natūralias valymo priemones.
 12. Reguliariai vėdinkite bei valykite namus.
 13. Venkite kvėpinti namus sintetiniais oro gaivikliais – verčiau rinkitės natūralius eterinius aliejus. Beje, kai kurie iš jų, pavyzdžiui, eukalipto, citrinų, greipfrutų ar pušų – turi ne tik puikų aromatą, bet ir valo bei dezinfekuoja patalpų  orą. Taip  pat venkite ir kvapiųjų žvakių – joms degant išsiskiria bent kelios dešimtys cheminių junginių. Vietoje jų, verčiau rinkitės natūralaus vaško, rankų darbo žvakes.
Grįžti į naujienų sąrašą